Foto: Pixabay
Tatjana atzīst, ka dzīve svešumā nav bijusi viegla, bet tā devusi daudz vērtīgu mācību un iemācījusi skatīties uz lietām plašāk
“Dzīve mani ir rūdījusi,” viņa saka. “Es vairs nebaidos no pārmaiņām, jo sapratu – cilvēks spēj daudz vairāk, nekā pats domā. Ir jāmāk pielāgoties, jābūt drosmīgam un jāmācās pieņemt, ka ne viss vienmēr būs taisnīgi vai viegli.”
Tatjana, pēc divpadsmit nostrādātiem gadiem sēņu pakošanas fabrikā Anglijas pilsētā, jau pusotru gadu saņem britu pensiju. Tomēr viņa vēl nesteidzas atgriezties Latvijā.
“Pensijas ir diezgan pieklājīgas. Iztikas ziņā noteikti ir labāk nekā Latvijā. Tagad došos uz Latviju uz diviem mēnešiem, un tad tiešām pavērošu, kā tur ir. Vai tiešām Latvijā viss ir tik slikti, kā visur saka?”
Lielbritānijā pensijas katru gadu tiek palielinātas, ņemot vērā inflāciju vai vidējo algu pieauguma rādītāju. Katru gadu! Turklāt pensionāri saņem arī piemaksas pie pensijas, lai sasniegtu iztikas minimumu. Papildu labumi senioriem ir visai iespaidīgi — bezmaksas īre, ko apmaksā pašvaldība, jāmaksā vien daži komunālie maksājumi. Ir arī bezmaksas pakalpojumi, bezmaksas komp. med. un sabiedriskais transports.
Foto: Pixabay
Daļu šo papildu labumu pensionārs zaudē, ja atsāk strādāt, tādēļ Tatjana to neplāno darīt. “Ir daudz vieglāk, ja nav jāmaksā vairāk nekā 400 mārciņu mēnesī par īri un arī nav jāmaksā zemes nodoklis, kas sastāda ap 100 mārciņu.”
Eiropas Latviešu apvienības aptauja, kas pārstāv emigrantu intereses, liecina: lielākā daļa pensionāru neatgriezīsies Latvijā, kamēr netiks atcelts likums par ārvalstīs gūto pensiju aplikšanu ar iedzīvotāju ienākuma nodokli. Šobrīd cerības tiek liktas uz drīzumā skatāmo Diasporas likumu.
Tajā piedāvāts noteikt, ka Latvijā ar nodokli sāks aplikt ārvalstu pensijas tikai tad, ja tās pārsniedz konkrētās valsts neapliekamo minimumu — piemēram, britu pensiju saņēmējiem.
Foto: Pixabay
Zivīm jāuzmanās ar lēmumu pieņemšanu, Vērsim lieliska iespēja nopelnīt naudu
Tatjana pieļauj, ka daudzi ārzemēs dzīvojošie pensionāri jau tagad ir atraduši veidu, kā izvairīties no Latvijā uzliktā nodokļu sloga. “Neviens taču nebūs tāds tērēts, kas sūtīs Anglijas pensiju uz Latviju. Labāk paņem Anglijas bankas karti, ar kuru var rīkoties arī Latvijā un izņemt pensiju tur. Tad Latvija netiek klāt pie nodokļiem, un cilvēkam ir brīvība saimniekošanā.”
Noskaidro kā izmainījās Tatjanas dzīve
Turpinājumu lasi otrajā lapā
Tevi noteikti interesēs
- 21 gada vecumā aizsaulē devusies interneta dīva, kura pirms īsa brīža rakstīja, ka viņai ir palicis ļoti maz laikaby Sandra Ločmele
- Kāpēc es nemaksāju pat par kafiju pirmajā randiņā – un kāpēc man šķiet, ka tas ir godīgiby Rinalds Bergmanis
- Sarkano kāpostu un granātābolu salāti – oriģinālā recepteby Anete Vītola